چگونه اولین مشتری خود را بگیرید

با دست خط حسام نبوی12 فوریه 2020
دانش انتها ندارد , من در حال یادگیری هستم و آموخته های خود را با شما به اشتراک گذاشته ام

همیشه در معرض دید باشید‌ !

اولین قدم شما باید این باشه که دیده بشین ! کسب و کارتون مثل کسب و کار های فیزیکی نیست که ویترین داشته باشید و هر کی رد شه ببینتتون !! پس باید از طرق مختلف دیده بشید که انتخاب محیطش به خودتون بستگی داره میتونید با اینستا کار کنید یا با دریببل .

از پلتفرم های فریلنسری استفاده کنید !

یکی از روش هایی که میتونید اولین مشتریاتون رو بگیرید پلتفرم های آنلاین فریلنسریه که یکیشون که داخلیه پونیشا هست ولی استفاده از سایت های خارجی خیلی بهتره !

هیچ وقت خسته نشید !

شعار نمیدم اما کم نیارید !‌شاید یه مدت بدون مشتری باشید اما مطمئن باشید بالاخره اولیش براتون میاد . خوش بین باش!

به دوستان خود پیشنهاد دهید با شما کار کنن !

اینم راه قدیمی و خوبیه ! بهش می گن فروش گرم !‌شاید شنیده باشید . مثلا شما به جای فروش روی سایتتون یا تو مغازه اتون به همسایه ها و فامیل خودتون میفروشید ! برای فریلنسری و کار های خدماتی هم جواب میده مثلا شما به همکارای قدیمیتون دوستاتون و … بگید که اگه کاری داشتن به شما بدن اونها هم از خداشونه به آشنا بدن تا غریبه فقط سعی کنید اعتمادشونو از دست ندید !

به دفترچه تلفن و لیست ایمیل هاتون سر بزنید !

میتونید از بین کسانی که میشناسید یه تعداد انتخاب کنید و کارتون رو به اونها ارائه بدید اونوقت اگر زمانی یکی از اونها نیاز به شخصی داشت تا براشون کاری انجام بده به شما هم میگه !

خودتون رو به روز کنید‌!

شما برای اینکه بتونید کار بگیرید باید خدماتی ارائه بدید که به اون نیازه ! پس اگه کدنویس هستی برو سراغ جدید ترین ها اگه طراحی برو نرم افزار های بروز رو یاد بگیر !

خودت رو به ما هم معرفی کن تا ما هم از خدماتت استفاده کنیم 🙂

تیم خلاق هدشی

More Articlesمقالات بیشتر